Březnové výpravy jsou v letošním roce speciální. Tato je v pořadí už druhá, ale pro většinu z nás byla určena vždy jen jedna z nich. Koaly již mají svoji družinovou výpravu za sebou. S Medvíďaty a Rosomáky se na tu jejich scházíme v pátek 13.5.2026.
V něčem se naše výprava té od Koal podobá. Také se vydáváme společně na nákup, a dokonce máme v plánu i grilování a párty. Ale s vlastní nabídkou filmů, ze kterých nakonec vyhrálo Zootropolis 2. A také jsme si stihli zahrát nějaké hry a pobavit se „bez velkých“ (tedy až na Berušku a Golema).
V neděli ráno nás vytahuje ze spacáků sluníčko, a tak nás venku čekají hry s míčem. Po návratu do klubovny také lovíme další dráčky do svých „výcvikových stájí“. Při přípravě oběda pak došlo na naše vlastní hry – a jsme šikovní a vymysleli jsme jich hned několik. Došlo tedy na předvádění s hádáním, zdrhali jsme před orlem…
Po obědě, ke kterému jsme měli rizoto, přišla ke slovu také naše představivost a výtvarné umění. Postupně vytváříme obrázky podle slovního popisu, jenže vždy můžeme přikreslit na papír jen právě popsaný kousek obrázku a poté celé dílo poslat dál. A poté navázat s další částí na obrázku, který pro změnu přicestoval před nás. Ale nakonec nám vyšly obrázky celkem hezky 😊
Čas nám vypršel. Další výprava nás bude čekat zase i společně s velkými, ale bylo fajn mít čas jen sami pro sebe.
Zapsal: Golem
