Kronika 2006-2007

Mamuti - 26.1.-28.1.2007

Kolečka ve stroji času se dala do pohybu.

Kolem nás zářili barvy, vál svěží vítr, čas se vydal na zpátek do Doby ledové.

Každý z Dvojky sledoval tu podívanou.

Cvak cvak a stroj se zastavil. Zastavil se ve vědecké stanici Gatagéwa.

Za jejímiž okny byla Doba ledová.

A i když byla za okny Doba ledová, ve stanici bylo příjemně. Sice není jasné jak je na stanici udržováno životní prostředí, ale to je v tuto chvíli jedno. Dostat se mimo stanici bylo možno jen Strojem času a ještě v ochranném oděvu.

Nejsou tu žádné vchody ani průlezy, pouze holé stěny s okny.

Jen nás tu celkem sedm : Štístko, Pikolka, Ohýnek, Slimáček, Čokíno, Monokles a Golem.

Tato vědecká stanice má také svoje jméno GATAGÉWA. A byla postavena v místě budoucího města Prahy. Stanice je vybavená standardním vybavením.

Pro náš krátký třídenní pobyt zcela postačující.

Takže po přicestování do Gatagéwi nastalo ubytování, rozložení věcí a uložení našich poživatin na patřičná místa. Část z nich byla námi ještě téhož večera zkonzumována.

Večerní program byl ve znamení tréninku na zítřejší možný lov Mamutů. Každý mohl vyzkoušet své schopnosti při virtuálním lovu Mamutů. Zpočátku vítězili Mamuti. Občas někoho z nás připleskly k zemi svým chobotem nebo ho zašlápli.

Po pár kolech virtuálního lovu se, ale karta obrátila k našemu vítězství.

Před večerkou je menší přednáška o Vlkodlacích v Době ledové.

Zvlášť našim Vlčatům imponovala - inu příbuzní.

Je ráno a elektronický hlas nás tahá z vyhřátých pelíšků, a jak se záhy ukázalo tak snídani si musíme zasloužit. Každý si musí ulovit : máslo, marmeládu, čaj, jablko, chleba nebo rohlík.

Pokud se dařilo a byl v lovu úspěšný tak mohl své přebytky vyměnit za jiné poživatiny.

Přiblížila se desátá hodina dopolední a sní čas opustit pomocí stroje času Gatagéwu a tak navštívit skutečnou Dobu ledovou. Je možnost dostat se ven ze stanice. Předem si oblékáme ochranný oděv, to abychom nezanechali v této době nějakou stopu nebo virus a tak podobně.

Stroj času opět zavrčel, všude se objevily obrazce barev a svěží vánek nám cuchal naše kadeře. Cvak cvak a vystupujeme na malou planinku. Všude samá kleč, sem tam nějaký ten strom.

Ve vzduchu a v dálce létají Pterodaktilové nebo jim podobná havěť. V dálce jsou vidět hory budoucí Brdy a na jedné části něco co se podobá i lesu. Jdeme již pěknou chvilku, občas se zem pod námi rozhoupe a občas jdeme po ledu. Záhy máme možnost vidět opravdové Mamuty, velcí to sloni a chlupatí - víc než Orangutani. Zrovna se krmily nějakým listím, nás ani nezaregistrovali. Máme možnost je pozorovat z menší vzdálenosti než co byste kamenem dohodily, lov se odkládá na neurčito..

Čas pro pozorování Mamutů vypršel, musíme se vrátit do Gatagéwy. Jdeme na předem smluvené místo a tam na nás již čeká náš Stroj času. Jsme zpět ve stanici a jak se záhy ukázalo bratr Pikolka ztratil venku nebo kde svou čepici. Část dějin země se tím pozměnila. Moderní materiál z něhož byla čepice vyrobena se vylouhoval do spodních vod a i takovéto malé množství stačilo k tomu aby se vývoj Megakomára bodsaj, změnil v mutaci na současnou otravnou velikost.

Pikolka byl smutný ze ztráty čepice a my z toho že současní komáři se nedají pouštět a ochočit. Inu přišli jsme o dalšího domácího mazlíčka.

Je poslední večer na stanici. K večeři máme plody z místní rýže a paryby. I cvičení na ohebnost našich schránek byla vítaným zpestřením večera.

Nakonec přišla debata na téma : Mohl Vlkodlak být vegetariánem ?

Neúprosné ráno nám dává znamení že je čas vstát, nasnídat se zabalit si, poklidit a vyčkat na Stroj času který nás dopravil do současnosti. Každý si odnášíme zážitky, které nám nikdo a nikdy nevezme, je na nás jak je zužitkujeme - zda je předáme dál, nebo na ně zapomeneme.

Toto byla 609. Výprava druhého chlapeckého oddílu DVOJKA z Příbrami do skautské klubovny v Praze, ze střediska GATAGÉWA. Výprava se uskutečnila ve dnech 26 - 28.1. 2007. Cílem bylo hlavně navštívit výstavu MAMUTI konanou v Národním muzeu. Samozřejmě jsme prošli i kus Prahy a nenechali jsme si ujít i Staroměstský orloj.

Výprava se zdařila a povedla. Jaká bude ta další to už záleží jen a jen na nás.

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Skautský letní tábor
2024
Kronika
Fotky
Pro veřejnost