Kronika 2007-2008

Výprava na Dobříš - 6.-8.6.2008

V pátek 6. června jsme se sešli k poslední oddílové výpravě v tomto skautském roce… A kdo všechno? Mariánek, Tomáš, Sluníčko, Honza, Kristián, Beruška a Golem. Naše cesta vedla autobusem na Dobříš, po jejímž okolí jsme se chtěli podívat.

Po nepříliš dlouhé době nás autobus vysadil na náměstí v Dobříši a naše první kroky vedly do nejbližšího obchodu, abychom si opatřili zásoby na tento víkend… Poté jsme se již vydali po zelené turistické značce => směr les J Cesta ubíhala celkem pohodově a kupopu se i umoudřilo počasí a začalo svítit sluníčko. Postupně jsme se dopracovali až na Kazatelnu, kde jsme se chystali nocovat. Nejprve jsme si vybrali vhodná místa na spaní a také místo pro ohniště. Stihli jsme také shromáždit dostatek dřeva na vaření a pořádně si ustlali… Vždyť pro většinu z účastníků výpravy šlo o první nocování v přírodě! Dozvěděli jsme se ještě, že během výpravy musíme pomoci jakýmsi zvířátkům a poté se šlo spát.

V sobotu nás probudili dva nedospavci – Honza a Marian. Respektive vzbudilo je světlo a tak donutili vstávat i ostatní (krátce po páté hodině ranní…) Následovalo vaření snídaně – müsli z ovesných vloček a také rozcvička – závody zvířátek. Následně bylo nutné vše sbalit do batohů, uklidit a odebrali jsme se na cestu. Cesta dolů byla příjemnější, neboť to bylo skoro pořád z kopce a tak jsme měli „závody rally“ J Také jsme změnili našeho průvodce – ze zelené značky jsme přešli na modrou…

Cestou jsme stihli také nemocnou ZOO a pár dalších her – největší z nich nás zaměstnala těsně před obědem… Museli jsme sehnat co nejvíc párů zvířat do vlastní „Noemovy“ archy. A díky nepřejícím „normálním obyvatelům“ to nebylo vůbec jednoduché… Nakonec jsme vše zvládli a šli si najít místo pro uvaření oběda – těstoviny s konzervou, zeleninou a kečupem…

Po obědě a úklidu (zahlazení ohniště atp.) nás čekal přesun na hezké travnaté místo u cesty a poté již zasloužený polední klid… Také jsme kvůli horku upravili své zevnějšky – kdo neměl pokrývku hlavy, celkem dobře mu posloužil ručník či náhradní tričko J A abychom se zchladili, došlo také na vodu – aneb naše „mytí hlav perlivou vodou J“ (jak je možné, že voda s bublinkami je levnější než ta bez bublinek ???)

Postupně jsme došli na Dobříš, kde nás bohužel opustil kvůli úpalu Honza, ale prozměnu jsme si vyzvedli Klíšťáka, který měl v sobotu dopoledne nějakou akci ve škole. Usídlili jsme se ve stínu na náměstí a došlo i na sváču v podobě zmrzliny…

Chtěli jsme se ještě podívat do zámeckého parku a tak jsme se přesunuli tam. Nejprve jsme si prohlédli chované ptactvo a opět následoval odpočinek (na trávě se bezva spí).Co čert nechtěl, nějak se nám pokazilo počasí… Z ničeho nic začala pořádná bouřka a kroupy. Ty jsme sice přečkali pod celtami, ale batohy atd. jsme měli tak trochu mokré… Vzhledem k tomu, že déšť neustával, rozhodli jsme se pro ústup směr Příbram. Čekala nás noc v klubovně. Pořádně jsme se usušili, Golem s Kristiánem došli nakoupit a dali jsme se do vaření večeře – číny z 2 druhů masa a k tomu hranolky J Večer došlo i na dvě pohádky na dobrou noc a usnuli jsme.

Ráno jsme vstávali již v celkem normální čas – v 7 hod. a dostatečně odpočatí. Zahráli jsme si několik her na hřišti a došlo i na hraní si na zvířátka, kreslení obrázků a zvířecí rozhovory. Naši nejmladší si také poprvé vyzkoušeli lakros. K obědu jsme si dali dle výběru čínskou či gulášovou polévku a po úklidu klubovny se rozešli domů – respektive cestou jsme skoro každého doprovodili buď domů, nebo na místo odvozu.

Toť pro letošek vše, ale čeká nás tábor!

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Kronika
Fotky
Pro veřejnost