Noční výprava do ZOO 17.9.2016

První výprava tohoto skautského roku je hodně netradiční. Ve dne už jsme v Pražské zoologické zahradě byli, tak tentokrát chceme zkusit trochu něco jiného. V letošním roce probíhají až do konce září večerní komentované prohlídky. A ač to není logisticky úplně jednoduché, chceme této možnosti využít.

Lístky na výpravu je nutné rezervovat dost dlouho dopředu a počet míst je omezen, oproti jiným výpravám se tedy na tuto výpravu přihlašujeme již na zahajovací schůzce a posledních pár míst doobsazujeme na následujících schůzkách družinových. Domlouváme se také s rodiči - kvůli dopravě. Prohlídky končí až kolem 22 hodiny, není tedy možné k dopravě využít hromadnou dopravu, ale jedeme auty. Nakonec jsme téměř zaplnili obě dvě prohlídky, které ten den ZOO vypravuje. Na výpravu nás jede celkem 36.

Scházím a sjíždíme se v 17:45 u klubovny, kde úspěšně zjišťujeme, že opravdu dorazili všichni přihlášení a tak se můžeme vydat na cestu. Ta probíhá bezproblémově, v Praze poté oceňujeme cestu Blankou, díky které úspěšně dorazil i "vláček" rodičů bez navigace. Po příjezdu k ZOO zařizujeme nezbytné formality a poté se rozdělujeme do dvou skupin tak, abychom se mohli zúčatnit prohlídek v 20:00 a 20:30 bez toho, aby po jejím skončení nečekalo zbytečně moc lidí na svůj odvoz (a hlavně aby nikdo nečekal bez dozoru).

Průvodkyně přicházejí na čas a můžeme tedy vyrazit. Prohlídka je opravdu zajímavá. Již samotný průchod temnou zahradou, při kterém nám na cestu svítí jen baterka paní průvodkyně a sporadické osvětlení některých výběhů nočních zvířat, je dost velkým zážitkem. O samotných vybraných zvířatech se poté dozvídáme řadu zajímavostí a také si je můžeme prohlédnout za dost netradičních podmínek. Byť je potřeba je nejprve ve výběhu najít :)

Po skončení obou prohlídek i přes dost velkou mlhu úspěšně dorážíme do Příbrami. Všem přítomným se akce líbila a děkujeme městu Příbram za její finanční podporu (z dotace OŽP).

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Skautský letní tábor
2024
Kronika
Fotky
Pro veřejnost