Vánoční nadílka 22.12.2016

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpívejme přátelé, po půl roce Vánoce... Stromeček, dárky, cukroví - Vánoce jsou fajn příležitostí setkat se s rodinou i přáteli a oslavit s nimi příchod Ježíška. A v oddíle na to samozřejmě nemůžeme zapomenout! Scházíme se v klubovně ve čtvrtek 22. prosince v 17:00... - počkat, je potřeba mrknout se časově ještě trochu zpátky...

Doma se s dárky můžeme spoléhat na Ježíška, ale na oslavu oddílových Vánoc je potřeba se připravit předem. A to nejen v létě na táboře, ale i při Vánocích v prosinci. Všichni se tedy nejprve zabývali přípravou dárků pro další členy oddílu. Kromě toho vedení zajišťovalo také stromek a nějaké nové ozdoby, připravit něco k zakousnutí a tak.

22. prosince se nejprve v klubovně scházejí Golem, Janek, Mráček a o chvíli později Beruška. Zdobí stromeček, upravují rozmístění nábytku a připravují základ občerstvení. Čas utíká velmi rychle a před 17. hodinou se scházíme u klubovny. Nejprve si v hale odkládáme bundy a vybalujeme občerstvení a dárky, které vedoucí odnášejí do klubovny. Bundy a batohy skládáme do malé místnosti a pak se přesunujeme do klubovny.

Nadílku zahajujeme společným přípitkem, poté je čas na dobroty, které jsou před námi na stolech a samozřejmě také na koledy za kytarového doprovodu Berušky a Roseanne. Následně jsou na programu připravená družinová překvapení. Nejprve nám "nesou noviny" Medvíďata a Rosomáci, poté dostáváme dřevěné ozdoby od Pand. Po další várce jídla, pití a koled pak rozdáváme i hromadu dárků, které máme pod stromečkem.

Nadílku společně zakončujeme venku - tradičním "prskáním" a družinovými a oddílovým pokřikem. Přejeme si hezké Vánoce a mnoho štěstí do nového roku.

Zapsal: Golem

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Skautský letní tábor
2024
Kronika
Fotky
Pro veřejnost