Výprava Medvíďat a Rosomáků do Blatné - 28.9.2019

Výprava Medvíďat a Rosomáků do Blatné

Dnes máme svátek, státní svátek. A také dnes máme super počasí a vhodný čas na výpravu Medvíďat a Rosomáků, na kterou se vydáváme do Blatné.

Scházíme se po půl desáté dopoledne na vlakovém nádraží v Příbrami. Chtěli jsme jet vlakem, ale České dráhy mají trošku jiné plány, a tak nám místo vlaku vypravily autobus. I tak se do něj ale pohodlně skládáme a jedem směrem k dnešním zážitkům. A za hoďku jsme v Blatné.

Vyrážíme z nádraží a postupně se střídáme v hledání cesty k zámku. Cestou si prohlížíme také zdejší zvonici a nakoukli jsme také do kostela. Poté již přicházíme k zámku, kde máme objednanou prohlídku.

Krátce poté se nás ujímá jedna ze zdejších průvodkyň a postupně procházíme interiérem zámku. Nejprve nás zaujal vycpaný medvěd, poté ale naši pozornost zaujaly také zdejší trofeje, zbraně či třeba strážnice, ve které jsou k dispozici také okovy pro zadržené. Prohlédnout si můžeme ale také celou řadu pokojů, zámeckou kapli či třeba terasu, ze které je výhled směrem do parku. Na konci prohlídky poté navštěvujeme ještě zdejší expozici pohádkových princezen.

Po prohlídce se ještě stavujeme na nákupu suvenýrů, ale mezitím se nám poněkud zhoršilo počasí a začalo pršet. Využíváme tedy prostor ve zdejším průchodu a protože déšť nemá vydržet příliš dlouho, usedáme k obědu.

Časově nám to vychází celkem fajn. Jen co jsme po obědě, přestalo nám pršet a můžeme se vydat ještě do parku. Stavujeme se pro vstupenky, procházíme turniketem a již kus před námi vidíme první daňky. Tady se nám opravdu líbí! Postupně procházíme celým parkem, prohlížíme si zdejší letohrádek i některé zajímavé stromy a poté již naši pozornost naplno zaujímají zdejší pávi a hlavně velká stáda daňků. Těch tu mají dokonce dva druhy a jsou opravdu všude ?

Čas nám utíká rychleji, než jsme čekali. Ale také si stihneme trošku zablbnout a např. Lísteček zde získala svoji přezdívku. Jen k jeskyním nemá cenu úplně jít, jsou v podstatě celé zasypané. Z parku se poté vracíme směrem k zámku, kde mají probíhat Svatováclavské slavnosti. Vypadají ale poněkud jinak, než jak jsme čekali. Místo zábavy je tu jen jedno pódium s pár řadami židlí a zpívá tu nějaký sbor v krojích. Nádvořím tedy jen procházíme a vydáváme se do města.

To, že máme státní svátek, znamená také to, že má většina obchodů zavřeno. Což je super zejména při pohledu na zdejší úplně prázdný Lidl. A co, nemusíme přeci chodit nakupovat, když nic nutně nepotřebujeme… (i když část z nás má trochu jiný názor)

Prohlížíme si náměstí a poté se pomalu přesunujeme směrem k nádraží. Cestou nás čeká ještě zastávka na hřišti, kde zkoušíme své pohybové dovednosti. Procházíme pod mostem, sváču si dáváme na dalším dětském hřišti a poté již přicházíme k nádraží. Chvíli ještě čekáme na autobus a poté odjíždíme směrem domů.

Zapsal: Golem

Tato akce byla podpořena z dotace Města Příbram.

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Skautský letní tábor
2024
Kronika
Fotky
Pro veřejnost