Pojeď s námi na tábor 17.7.-27.7.2024

Pojďme se v létě nadechnout čerstvého vzduchu a trávit čas s kamarády a kamarádkami. Zveme kluky a holky od 6 do 14 let na letní tábor v přírodě na tábořišti nedaleko obce Stará Huť. Tábor je určen nejen pro členy oddílu.

Kdy a kde se bude tábor konat

Termín konání: 17. – 27. července 2024
Místo: tábořiště poblíž obce Stará Huť

Začátek i konec tábora je v Příbrami, u supermarketu Billa na Drkolnově.

Cena

pro registrované členy oddílu 3 490,-Kč, pro ostatní 3 990,-Kč

V ceně tábora jsou zahrnuty veškeré náklady spojené s táborem, včetně dopravy, stravování atd. Tato cena je nižší než na běžných komerčních táborech zejména proto, že naši vedoucí vykonávají veškerou svou činnost zcela zdarma.

Pro členy našeho oddílu je cena snížena o 500 Kč, jelikož náklady na pojištění a administrativní poplatky za pořádání akcí pro děti jsou hrazeny v rámci registračního poplatku.

Co nabízíme

  • kvalitní a zábavný program
  • spoustu přátel na celý život
  • celotáborovou hru (její téma je jako každoročně překvapením)
  • táborové ohně a zpěv s kytarou
  • lanové aktivity
  • práci s GPS
  • koupání
  • a celou řadu dalších aktivit, se kterými se děti jinde nesetkají

Kdo tábor pořádá

2. skautský oddíl Dvojka Příbram je jednou z výchovných jednotek organizace Junák – český skaut, konkrétně jejího pobočného spolku Junák - český skaut, středisko Hiawatha Příbram, z. s. (IČO 18608221)

Junák - český skaut je největší česká organizace pro výchovu dětí a mládeže, která je registrována v mezinárodních organizacích hájících ideály skautingu a zároveň je členem ČRDM. Tyto organizace spojují více než 40 000 000 skautů a skautek po celém světě. Tradice našeho oddílu se počítá již do počátku skautského hnutí, které se začalo v České republice rozvíjet již před více než 100 lety.

Letní tábory jsou tradičním každoročním vyvrcholením našich celoročních aktivit, které sestávají především v pořádání celovíkendových výprav nejméně jedenkrát za měsíc, pravidelných schůzek každých týden a celé řady dalších akcí.

Více o skautingu a činnosti našeho oddílu se dozvíte zde.

Podmínka účasti

Jak již bylo zmíněno výše, nejsme komerční organizace, která nabízí pouze volnočasový program. V rámci výchovného působení dle zásad skautingu se snažíme o individuální přístup ke každému dítěti, respektujeme jeho osobnost, ale zároveň mu pomáháme začlenit se do skupiny jeho vrstevníků.

Přihlášení na tábor

Pro přihlášení na tábor je k dispozici elektronická přihláška.

Po jejím vyplnění Vám bude nabídnuta její verze k tisku, kterou je následně potřeba podepsat a doručit na některou z našich akcí, či zaslat na adresu:

Junák - český skaut, středisko Hiawatha Příbram, z. s.
Žežická 193
26101 Příbram VII

Často kladené dotazy

Kdo se o děti bude starat?

Program a celý chod tábora budou zajišťovat vedoucí s dlouholetou praxí. Všichni naši vedoucí mají potřebnou kvalifikaci pro vedení tábora akreditovanou Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Mnozí vedoucí mají také vysokoškolské pedagogické vzdělání. Zobrazit více informací o vedoucích...

Jak je zajištěna zdravotnická stránka tábora?

Celou dobu trvání tábora budou přítomni čtyři vedoucí s kvalifikací Zdravotník zotavovacích akcí, kteří budou na děti dohlížet a budou se starat o jejich zdravotní stav. V táboře bude také přítomný automobil pro případ nutnosti rychlého odvezení k lékaři.

Jak se budou děti stravovat?

Na našem táboře dostávají děti pět jídel denně. K obědu je vždy polévka a teplé hlavní jídlo. Večeře bývají také teplé. Samozřejmostí je neustálý přísun tekutin pro dodržování pitného režimu, na který taktéž dohlíží zdravotník.

Kde budou děti spát?

Pro spaní jsou dvě možnosti. Většina dětí spí ve stanech s dřevěnou podsadou. Část je ubytovaná v indiánských stanech tee-pee. Všechno vybavení je zánovní a nově naimpregnováno.

Jak je zajištěna technická stránka tábora?

Náš letní tábor je tradiční tábor s podsadovými stany, umístěný v přírodě. Na místě není žádná zděná budova ani elektřina, přesto však některé věci považujeme za samozřejmé. Například sprchu s teplou vodou či zajištění dostatečného komfortu při ubytování i stravování.

Z hlediska zásobování jsou do tábora pravidelně každý den dováženy čerstvé potraviny (včetně čerstvého ovoce, zeleniny a masa) a pitná voda.

Kdy se dozvím podrobnosti k odjezdu?

Všechny podrobnosti se dozvíte na předtáborové rodičovské schůzce, která se uskuteční ve čtvrtek 6. června 2024 od 19:00 na adrese Žežická 193, Příbram VII.

Kontakt

Ing. Stanislav Vojíř, Ph.D. - Golem
Mobil +420 732 302 562
E-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Skautský letní tábor
2024
Kronika
Fotky
Pro veřejnost