Čtvrtek 4. 7. 2019

Pátý den tábora jsme se rozdělili na dvě skupiny. Zatímco Medvíďata a Rosomáci měli program v táboře, Pandy se vypravily na výlet.

Medvíďata a Rosomáci

Ke snídani byly cornflejky. Potom Pandy odešly a my jsme začali vařit. K obědu řízek se šťouchanými brambory.Umyli jsme nádobí a měli jsme odpolední klid. Po odpoledním klidu jsme se šli koupat. Ve vodě jsme si zahráli s pěnovými nudlemi. Potom přijel Šťoura, potom jsme se Šťourou udělali Pandám bojovku (poskládali jsme jim šipky). Vyhrál to Sysel ze skupiny Delta. Potom jsme měli večeři, byl kuskus se zeleninou a po večeři byla sprcha. Potom jsme šli spát.

Zapsal tým Delta

Pandy

Po probuzení byla taková speciální rozcvička „balení věcí do batůžků“. Takže jsme potřebovali snídani, lupínky (jedny kukuřičné, druhé kakaové) s mlékem. Potom hned po nástupu a bodování jsme šli na výlet. První zastávka byla u památníku Karla Čapka a u nedaleké hráze, kde jsme poznávali kachny. Další byla v Bille, kde jsme si nakoupili převážně zmrzliny, ale byli tam i tací, kteří asi čekali, že nebudou jíst sladké asi 100 let. Pak jsme se stavili u takové mini zoo. Byly tam perličky, krocan, pávi, prasátko, pštrosi, lama, osel, jak a slepice. Ten jak byl tak maličký, že tomu mnozí nemohli uvěřit. Oběd jsme si dali na Králově stolici a hádali jsme stromy. Další zastávka byla pštrosí farma pod dálničním mostem. Nejsmutnější zastávka byla před námi, starý a neudržovaný židovský hřbitov. Vedoucí nám ho ukazovali, protože abychom nezapomínali (na lidi). Poslední zastávka byla koupání při zpáteční cestě. Kde jsme potkali starší pár s neposlušným psem Coco, který za boha nešel do vody. 

Zapsali: Nafta, Hihi a Pavouček

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Skautský letní tábor
2024
Kronika
Fotky
Pro veřejnost