Pátek 28.7.2023

Den jsme začali poněkud neobvykle. První jsme si šli čistit zuby, pak jsme měli rozcvičku a poté byla snídaně. K snídani jsme měli lupínky s mlékem. Po snídani jsme nosili dříví, bourali jsme domky kámošů a poté jsme šli hrát hru – Totemy. Které jsme museli sebrat druhému týmu. Konkrétně týmy byly Žlutí a Červení a Modří a Zelení. Pak jsme se vrátili do tábora a dali si oběd. K obědu byla nudličková polévka a párky s kaší. A pak poledňák.

Zapsali: Strom a Tuči

Jelikož máme poslední den tábora, tak je potřeba již rozebírat některé části vybavení, aby jej bylo možné zítra odstěhovat. Z toho vyplývá také pracovní poledňák Golema, Berušky a Hanky, kteří rozebírají kuchyni. Je to ale běh na dlouhou trať, bude tedy potřeba pokračovat i odpoledne. 

Po poledňáku se většina z nás nemůže dočkat toho, abychom poměřili své síly s jeskynními lidmi a přesvědčili je, že stany jsou lepší a pokroku se nemusejí bát. Ještě před tím nás ale čeká koupání, abychom si užili poslední teplé odpoledne (a také to, že nám neprší).

Posléze se opravdu dočkáváme toho, že k nám do tábora dorazil posel od "jeskyňářů". Dozvídáme se, že nepůjde o bitvu, ale o to, že jim máme prokázat, že z nás stany neudělaly bábovky. Jednotlivé kmeny postupně dostávají mapy a dešifrovací klíče a vydávají se na trasu, na které mají splnit několik úkolů. 

Postupně se setkáváme zpět v táboře, přičemž s sebou přinášíme vytvořené obrázky a také lodě. Těmi se posléze chlubíme jeskynním lidem, kteří přeci jen uznávají smysluplnost pokroku a vracejí nám kasičky s mušličkami, které nám předtím sebrali. A navíc získáváme svítící poklad, který je plný dinosaurů!

A je na čase zasednout ke stolu, připít si na poslední párty na táboře a pustit se do připravených chlebíčků. A nejen jich, ale také spousty dalších dobrot :)

Během večera poté došlo také k vyhlášení výsledků bodování. Nejčistotnějšími účastnicemi tábora byly vyhlášeny Nudlička a Kitty, které mají v bodování stanů shodně jen zelenou barvičku.

V rámci družinového získávání mušlí zvítězili Zelení (s celkem 61 mušlemi), na 2. místě se umístili Modří (54 mušlí), jen o 1 mušli méně pak měli na 3. místě Žlutí. Na 4. místě se umístili Žlutí, ale i tak získali úctyhodných 53 mušlí.

Večer se nám chýlí ke konci, zakončujeme jej tedy posledním nástupem a poté se odebíráme do stanů. Tedy až na blázny, kteří odvážejí 1. várku věcí do Příbrami.

Zapsal: Golem

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Skautský letní tábor
2024
Kronika
Fotky
Pro veřejnost