Tábor v pravěku 19.-29.7.2023

Po obvyklém pracovním nasazení spočívajícím v přípravě programu, balení věcí a nakládání věcí v Libici nastal v sobotu 15. července 2023 čas odjezdu na tábořiště.

V 11 h. jsme nastoupili do autobusu. Po vystoupení z autobusu jsme šli na hřiště, kde jsme si dali svačinu. Pak jsme vyšli na cestu do tábora a když jsme byli tak 50 m před táborem, vyběhli na nás pralidi a po krátké konverzaci nás odvedli do tábora za náčelníkem.

Ráno jsme se vzbudili. Nový den jsme začali rozcvičkou a pak následovala hra, při které jsme utíkali před komáry a ovády. Když nás chytili, tak nás musela třikrát oběhnout osoba, co měla roli „mastička“.

Den jsme začali rozcvičkou, kde jsme hráli šutr, kámen, seno, sláma. Po rozcvičce jsme si šli vyčistit zuby a šli jsme na snídani. Ke snídani jsme měli chleba s marmeládou. Po snídani byl ranní nástup a následovalo bodování.

Ráno jsme nevstali do moc krásného rána. Vzbudila nás Hihi, která křičela, že Beruška s Hankou krvácí. I když se nám je nepodařilo moc ošetřit, nakonec přežily a my jsme si mohli jít vyčistit zuby a sníst cornflaky s mlékem, které byly k snídani.

Ráno jsme se vzbudili do slunného rána. Nový den jsme začali rozcvičkou, poté jsme si šli vyčistit zuby a poté snídaně. K snídani jsme měli makové buchty a poté byl nástup. Pak jsme začali hrát hru, ve které jsme měli postavit hnízdo pro zvířátka, abychom na ně poté mohli zkoušet útočit. Po hře nás čekal oběd. Po obědě jsme měli odpoledňák.

Den pro mě začal tím, že mě Danielka vzbudila a zeptala se mě, jestli už jsem byla na záchodě. Odpověděla jsem jí, že ne. Danielka mi popsala situaci a že na latře je vzkaz, že Golema otrávili a zbytek vedení unesli. Pak za námi přiběhla Kitty se stejnou otázkou. V tu chvíli jsme se zarazily a domluvily jsme se, že vzbudíme ostatní náčelníky a vše jim řekneme.

Náš den začal jako klasicky rozcvičkou. Pak jsme dostali za úkol vyřešit, co znamenají včerejší obrázky od šamana. Zjistili jsme, že se má stát něco hrozného.

Nový den jsme začali rozcvičkou a následně jsme si šli vyčistit zuby. Pak byla snídaně. K snídani byly lupínky s mlékem. Po snídani jsme šli hledat vajíčka a po úspěšné cestě jsme je našli. Čtyři vajíčka, která byla nabarvena do barev kmenů. Potom jsme se vrátili a postavili domečky pro dinosauří kámoše. Potom byl oběd a pak poledňák.

Den jsme začali poněkud neobvykle. První jsme si šli čistit zuby, pak jsme měli rozcvičku a poté byla snídaně. K snídani jsme měli lupínky s mlékem. Po snídani jsme nosili dříví, bourali jsme domky kámošů a poté jsme šli hrát hru – Totemy. Které jsme museli sebrat druhému týmu. Konkrétně týmy byly Žlutí a Červení a Modří a Zelení. Pak jsme se vrátili do tábora a dali si oběd. K obědu byla nudličková polévka a párky s kaší. A pak poledňák.

Máme tu sobotní ráno, poslední den tábora. Dnes je ale začátek dne poněkud odlišný, protože vstáváme výrazně dříve a místo rozcvičky si máme rovnou začít balit všechny své věci. A následně je před námi balení a rozebírání všeho, co je zatím v původním, táborovém stavu.

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Skautský letní tábor
2024
Kronika
Fotky
Pro veřejnost