22.7.2014 - 10.den

Po propršené noci nás do slunečného rána probudila vůně kadidla a znění koled, které byli jasnou předzvěstí, že máme Vánoce.

Nemohli jsme tedy den začít jinak než pořádnou koulovačkou. Jediné malé zklamání bylo, že již jako tradičně, nás čekali vánoce na blátě. Po rychlém vyzubení nás čekala tradiční vánoční snídaně v podobě vánočky.

Během ranního nástupu jsme se dozvěděli instrukce o přípravě vánočních dárků, které začali všichni vehementně vymýšlet, každý z nás měl za úkol vytvořit alespoň tři dárky, ale většina z nás jich chystala více. Vánočně netradiční bylo i bodování stanů, kde si každý sám určil, kolik bodů si zaslouží.

Dopolední program byl tedy jasný, začali jsme tvořit, avšak po necelé půl hodině, začalo vystěhovávání stolů a lavic, protože jídelní stany se putovali slunit na vrchní louku, budoucí 2. nádvoří a před tím, než začal kolotoč výroby dárků pokračovat, posilnili jsme se vlastnoručně vyrobenými preclíky. Další pauzou nám již byl oběd, ke kterému jsme měli těstoviny s omáčkou.

A protože si voda v řece nedala říct a chtěla se na nás podívat blíž, šli jsme si zazpívat na nedalekou louku, na které jsme si krom zpěvu uspořádali i menší piknik a pak už jsme vyrazili na výlet. Jak se ukázalo, cílem byla fara na Slivici, kde byli na svém táboře jiné děti, a tak krom her jsme se tam mohli i nově skamarádit. A když se začalo mírně stmívat, začaly nám přijíždět naše věci. V rámci jedné nálože věcí nám připutovaly potraviny na přípravu večeře, ze kterých nám Roseanne s Petrem vytvořili obložené chleby. S poslední várkou věcí, nám dorazila i Beruška.

Nic již nebránilo cestě do spacáků, dnešní noc zvěstovala dobrodružný spánek, protože jsme očekávali, jaké sny se nám budou zdát na Slivické půdě.

Schůzky
Klubovna
Pro členy
Skautský letní tábor
2024
Kronika
Fotky
Pro veřejnost